Projekt polega na utworzeniu kompletnego i kompleksowego zaplecza do realizacji prac B+R na poziomie laboratoryjnym oraz w warunkach rzeczywistych w tzw. skali półprzemysłowej. Przedmiotowe zaplecze będzie składało się z 24 sztuk środków trwałych zakupionych w ramach następujących grup urządzeń: pomiarowych do badań fizykomechanicznych, pomiarowych do odcinków pilotażowych, procesowych do wytwarzania mieszanek pod zabudowę w odcinkach pilotażowych oraz procesowych do zabudowy warstw konstrukcyjnych w odcinkach pilotażowych. Dodatkowo spółka zakupi pomieszczenia laboratoryjne w zabudowie kontenerowej oraz kompletny system fotowoltaiki z magazynem energii (co w sposób bezpośredni przełoży się na wzrost autonomii energetycznej firmy poprzez wykorzystanie OZE).
Wskazany proces inwestycyjny zostanie zakończony zatrudnieniem 3 nowych pracowników działu B+R. Projekt w znaczącym stopniu jest ukierunkowany na zasadę zrównoważonego rozwoju poprzez wdrażanie gospodarki obiegu zamkniętego.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskieCelem projektu jest dywersyfikacja działalności przedsiębiorstwa uwzględniająca
łagodzenie skutków gospodarczych, środowiskowych, zatrudnieniowych i
społecznych związanych z transformacją wynikającą z celów Unii Europejskiej na rok
2030 i 2050 w dziedzinie energii i klimatu poprzez wdrożenie innowacji procesowej,
produktowej oraz nietechnologicznej. Projekt polega na zakupie 11 sztuk środków
trwałych umożliwiających wprowadzenie nowej działalności produkcyjnej oraz
nowych produktów w strukturę przedsiębiorstwa.
Jednym z elementów inwestycji
będzie wzrost zatrudnienia w spółce celem obsługi nowych procesów wdrażanych w wyniku inwestycji.
W wyniku realizacji projektu spółka wdrożyła nowy proces technologiczny produkcji innowacyjnej konstrukcji podbudowy z przepuszczalnego betonu kruszynowego. Nowy produkt (1 szt.) stanowi innowację stosowaną w skali kraju w okresie do 3 lat. Wdrożenie opisanych rozwiązań technologicznych zostało umożliwione poprzez zakup 2 sztuk urządzeń produkcyjnych w postaci koparki i koparko-ładowarki. Dodatkowo spółka wramach projektu (w obrębie kosztów niekwalifikowalnych) wdrożyła system CRM dozarządzania relacjami z klientami i pracownikami, który stanowi innowację nietechnologiczną (organizacyjną) w skali przedsiębiorstwa.
Inwestycja została przygotowana w sposób kompleksowy - obejmuje rozwiązania w obrębie zakupu środkówprodukcji, wdrożenie narzędzia TIK wspomagającego zarządzanie oraz wzrostzatrudnienia poprzez utworzenie nowego stanowiska pracy - operatora urządzeń budowlanych. Wynikiem realizacji projektu jest także wejście spółki na nowy rynek zbytu -tj. krajowy w miejsce regionalnego.W wyniku realizacji projektu spółka wdroży nowy proces technologiczny produkcji innowacyjnej podbudowy zasadniczej z mieszaniny kruszyw na bazie odpadów przemysłowych i budowlanych, związanych lepiszczami bitumicznymi oraz spoiwami hydraulicznymi. Nowy produkt oraz proces jego produkcji stanowi innowację stosowaną w skali świata w okresie do 3 lat. Wdrożenie opisanych rozwiązań technologicznych zostanie umożliwione poprzez zakup 3 sztuk urządzeń produkcyjnych w postaci rozkładarki gąsienicowej, walca i koparki oraz oprogramowania do kosztorysowania (które stanowi innowację nietechnologiczną - organizacyjną). Inwestycja została przygotowana w sposób kompleksowy - obejmuje kompletny zestaw maszyn i urządzeń produkcyjnych oraz oprogramowania pod kątem wdrożenia nowego produktu. Wynikiem projektu będzie także wzrost zatrudnienia w spółce o 3 osoby oraz wejście przedsiębiorstwa na nowe rynki zbytu w ujęciu terytorialnym (tj. rynek krajowy).